Innkalling til ekstraordinær generalforsamling

 

   12. februar

 

  kl 19.00

 

  Dokken

Det innkalles herved til Ekstraordinær Generalforsamling i Bergens Seilforening i foreningens lokaler Dokken, 12. februar klokken 1900.

Etter at vår 19 år gamle havnekran har hatt et større havari, har vi i styret sett på forskjellige muligheter; både reparasjon og innkjøp av ny kran.

Styret falt ned på innkjøp av ny kran som den beste løsningen. Ny kran vil koste  ca NOK 1.350.000,- ferdig montert (pluss moms). Dette er en investering av en slik størrelse at det krever tilslutning av Generalforsamlingen i BS. Det er videre avtalt salg av den gamle kranen for NOK 150.000,-

For at vi skal rekke å få den nye kranen på plass til vårens utsetting av båter, måtte vi kunne bestille innen 26. januar. Vi måtte videre betale inn et kanselleringsgebyr på Euro 10.000,- som vil gå tapt dersom Generalforsamlingen skulle gå i mot styrets anbefaling og ønske å kansellere bestillingen. Gjennom dette har vi oppnådd at kranen skal leveres og være klar til bruk 15.april.

Videre orientering vil bli gitt i møtet.

 

/Styret