Ny godshavn raserer Raunefjorden

image«Vi må redde Mynteviken og Raunefjorden»

Fylkesutvalget i Bergen Kommune/Hordaland Fylke utreder nå å etablere en ny gods og container havn ved Espeland, Sletten og Fleslandsområdet. Dette er svært dramatisk da det angår både Mynteviken og Raunefjorden – våre idrettsarenaer.

Styret i Bergens Seilforening prioriterer denne saken svært høyt, og vi har allerede nedsatt et «ekspertutvalg» og våre første «utvalg-oppstartsmøter» er allerede avholdt. BS vil prioritere og sette fokus på seiling som aktiv og voksende  idrett, og seiling som rekreasjon i bergensområdets mest idylliske friluftsområde. Så idrett, miljø og vannspeilet i bergensområdet blir sentralt.

BS er blitt høringsinstans  i saken overfor Fylkesutvalget og skal avlegge våre innspill innen 6 uker. Vi ber derfor medlemmer komme med vektige innspill i saken og delta aktivt for å redde Mynteviken og Raunefjorden til seilingsformål så snart som mulig.

Styret og Utvalget vil holde dere oppdatert via hjemmesiden, så følg med.

Se for øvrig  www.hordaland.no/hamn, der finner du mulighets-studier,  arealplaner, analyser fag-etaters uttalelser  mm.